Ombygnings-kit til en Remote/Fjernbetjening 15HK

8.999,00 DKK

Ombygningskit fra Hidea HDF15HS/HL til Hidea HDF15FES/FEL (Elstart og remote) - Prisn inkl. fjernbetjeningsboks.

Kittet inderholder:

1 01030817 Relay assembly (electric start) 1
2 01060807 Rubber jacket B 2
3 01030820 Connecting wire 1
4 0104139 Hex nut M8 1
5 01020801 Stud stud M8*66 1
6 0104041 Hex head bolt M8*50 1
7 010417109 Flat pad 8 3
8 01030821 Starting motor assembly 1
9 01020819 Long hexagon head bolt M8*45 1
10 01030822 Battery line (length 2235) 1
11 01060805 Rubber jacket A 1
12 01030827 Flywheel (electric start) 1
16 01030826 Fuse wire 1
17 01030562 Relay wire 1
18 01030561 Ground wire (black) (Lear) 1
19 0110080101 Throttle cable 2
20 031001 Remote Control  1
21 0104147 Hexagonal nylon lock nut M8 1
22 0110080101 steel Cable Assy.,remote control   2
23 0104119 Pan head bolt with cross recess 3
24 0104175 flat gasket 3
25 0104138 hex bolt 3
26 01070814 remote control fixed board 1
27 01080811 control hook 1
28 01080815 control rod 1
29 0104138 hex bolt 3
30 010208140 Flat pad 10 1
31 0104038 Hex head bolt M8*35 1
32 01020814 washer,control Lever 1
33 01020815 hex bolt,thin 1
34 01020820 nylon Lock nut  1
35 01090107 Circlip 2
36 01100810 fuse 1
37 0104194 Elastic cylindrical pin 3*10 3
38 01070816 Shift lever plastic sleeve 3
39 01090804 Limit connecting rod 3
40 0104179 Open retaining ring 6 1
41 01070811 steel cable ajusting device A 2
42 01070812 steel cable ajusting device B 2
44 01080810 Bottom cowling Damper. 1
45 01070815 Throttle limit plate 2
46 01020816 Shoulder pad 1
47 01041850 Cotter pin 1.6*12 1
48 01060802 Base cable fixing block 2
Featured
Description

Bemærk leveringstid - 4 ugers leveringstid.