Ombygnings-kit til en Remote/Fjernbetjening 9.9HK

8.499,00 DKK
Model: 145147

Ombygningskit fra Hidea HDF9.9HS/HL til Hidea HDF9.9FES/FEL (Elstart og remote) - Prisn inkl. fjernbetjeningsboks.

Kittet inderholder:

1 0104012 Bolt 4
2 01030817 Relay 1
3 01030818 Relay bracket 1
4 01030819 Plane washer 8
5 01030820 Battery lead 1
6 01030821 Flywheel assembly 1
7 01030822 Plane washer 2
8 01030823 Bolt 2
9 01030824 Starter motor 1
10 01030825 Connecting lead 1
11 01030826 Sleeve 2
12 0104008 Bolt 2
13 0104159 Washer 1
14 0104032 Bolt 1
15 01031506 starter button 1
16 01011501 Electrical appliance bracket 1
17 0104035 Bolt 1
18 01030561 earthing cable 1
18 01011505 Gear shift handel 1
18 01061201 O ring 1
18 0104170 Flat gasket 1
18 0104077 Pan head bolt with cross recess 1
18 0104009 Bolt 2
18 01081502 Cable support,remote control 1
18 01060541 Pull rod seat,chock 1
18 010417109 Flat gasket 5
18 0104035 Bolt 1
18 0104008 Bolt 2
18 0104171 Flat gasket 5
18 01030508 Lead 1
18 01060807 Rubber sleeve 2
18 01060805 Rubber sleeve 1
18 01030806 Wire harness 1
18 0110080101 Throttle cable 2
18 031001 Remote Control  1
18 01070811 Cable adjuster 2
18 01090107 jump ring 2
18 0104179 Open ring 6 2
18 01070812 Wire adjuster 2
18 0104119 bolt M6x*90 3
18 0104175 gasket 6 3
18 0104138 Nut M6 3
18 01070814 Remote control fixplate 1
18 01080815 control lever 1
18 01020813 bolt 3/8-24 1
18 01080814 gasket 10 3
18 0104038 bolt M8*35 1
18 010417109 gasket 8 2
18 01080811 Operating hook 1
18 01020814 Operating bushing 1
18 01020820 Nylon locking nut3/8-24 2
18 01020815 Hex thin nut3/8-24 1
18 0104147 non-metal lock nut M8 1
18 01100810 Fuse 1

 

 

Featured
Description

Bemærk leveringstid - 4 ugers leveringstid.